Як розпізнати бота за 5 кроків

Влітку аналітики Voxukraine та компанії TheRespo проаналізували усі коментарі на сторінці Петра Порошенка. Хоча лише 2% від усіх коментаторів були визначені як очевидно фейкові, вони залишили 15% від усіх коментарів, тобто, були у 7,5 разів активнішими за реальних людей. При цьому частина ботів лишала здебільшого позитивні коментарі, частина – здебільшого негативні.

Якщо боти могли впливати на загальне сприйняття сторінки Порошенка, де щодня залишають сотні коментарів, можна уявити масштаб впливу на менш популярні сторінки.

Ми підготували для вас алгоритм, який допоможе перевірити, чи є акаунт реальною людиною, чи ботом:

 

  1. Фотографії профілю

Часто боти беруть для основних світлин профілю фотографії реальних людей з інших соцмереж. Найдешевші боти беруть портрети з фотобанків. Скористайтесь пошуком гугл по зображеннях. Якщо звичайний пошук не дає результатів, спробуйте дзеркально відобразити фотку і спробувати ще раз.

Якщо крім аватарки є й інші фото, спробуйте пошукати і їх.

 

  1. Дата створення сторінки

Зверніть увагу на те, коли була створена сторінка. Дуже часто замовники вимагають створення нових ботів і якщо вік войовничого акаунту менше року – це реальний привід задуматися хто перед вами: реальна людина чи бот.

 

  1. Місце навчання і роботи

Зверніть увагу на місце навчання і роботи. Перейдіть у вкладку “Інформація” і подивіться на життєві події. Там може бути університет і навіть спеціальність, але нечасто буде рік випуску. Або якщо є рік випуску – точно не буде спеціальності. Це потрібно, щоб люди які реально навчались в тій чи іншій групі не могли одразу зрозуміти, що акаунт – фейковий.

Місцем роботи часто вказують великі компанії або організації, де працівники можуть не знати усіх колег особисто. Подекуди, вказуються вигадані фірми. Часто, вписані лише колишні місця роботи без деталізації за роками.

Найгірші боти взагалі не вказують місця роботи і навчання. Здебільшого, у ботів не будуть вказані члени сім’ї.

 

  1. Активність у профілі

Подивіться, про що пише людина на своїй сторінці. Звичайні люди пишуть не лише про політику, вони інколи ходять на рибалку, фоткають дітей і перепощують адме.ру. Боти здебільшого постять лише про політику. Майже всі їх записи – перепости. Нічого схожого на людське життя на сторінках, здебільшого, немає.

 

  1. Запитайте в друзів

Боти набивають реальних друзів і у них це виходить завдяки тим, хто схвалює заявки в друзів від усіх підряд. Звісно, крім усіх цих турків, африканців та індійців, які намагаються прислати тобі фотки свого члена. Блін, вам такі не пишуть? Чорт, Саша, виріжеш це потім.

Перегляньте список друзів акаунту, часто там будуть спільні з ботом друзі і не полінуйтесь запитати їх, чи знають вони поза фейсбуком цю людину. Якщо з кількох друзів ніхто не знає що він людина, йомвірно перед вами бот.

Залишити відповідь