Дослідження свідчить про зниження довіри до ЗМІ через маніпуляції

Великий потік фейковий новин та маніпуляцій підриває довіру читачів до ЗМІ у світі. 63 відсотки учасників опитування не можуть відрізнити в соцмережах публікації професійних журналістів від фейків, пише dw.com.

Масоване поширення маніпульованих новин і цілеспрямовані фальсифікації призводять до того, що довіра до засобів масової інформації виявляється серйозно підірваним. Особливо це стосується ставлення користувачів до публікацій в соціальних мережах, таких як Google, Facebook або Twitter, пише у вівторок, 23 січня, газета Frankfurter Allgemeine Zeitung, наводячи дані дослідження Edelman Trust Barometer.

63 відсотки учасників дослідження по всьому світу заявили, що не можуть відрізнити матеріали професійних журналістів від “фейковий новин”, оскільки вони однаково подаються в соцмережах.

Результати дослідження свідчать про підвищення престижу класичних ЗМІ і солідних онлайн-видань. У той же час майже кожен другий німець, який брав участь в опитуванні, вважає, що класичні видання керуються політичними мотивами і інформують упереджено.

Сім з десяти опитаних по всьому світу побоюються, що фальсифіковані новини допомагають цілеспрямовано маніпулювати результатами виборів.

У дослідженні Edelman Trust Barometer, яке проводиться щорічно перед початком Всесвітнього економічного форуму в Давосі, взяли участь більше 33 тисяч респондентів в 28 країнах. У 20 з них відзначено зростання невпевненості читачів щодо правдивості одержуваної ними інформації. Особливо помітний цей тренд в США.

Залишити відповідь