Рейтинг популістів і брехунів від VoxCheck

У вересні-жовтні експерти VoxCheck проаналізували 424 цитати 20 провідних українських політиків. Лише трохи більше третини висловлювань виявилися правдивими, а в інших випадках політики брехали, маніпулювали або сильно перебільшували факти.

Про це повідомляє фактчекинговый проект VoxCheck.

У підсумковий рейтинг брехунів і маніпуляторів аналітики включили 15 політиків, які зробили у вересні-жовтні 10 і більше заяв, в яких містилися факти, що піддаються перевірці.

Список головних брехунів серед українських політиків очолила лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко – з 46 її фактологічних цитат тільки чотири або менше 10% виявилися правдивими.

Експерти відзначили, що 70% своїх заяв Тимошенко підкріплює статистикою, але в 26% випадків вона відверто брехала.

Трійку рейтингу популістів доповнили депутат Вадим Рабинович (13% правдивих заяв), який так і не виконав свою обіцянку вийти з фракції “Опозиційний блок”, і співкерівник “Оппоблока” Юрій Бойко (16%).

В той же час головними правдорубами української політики виявилися Володимир Гройсман, Петро Порошенко і Міхеїл Саакашвілі.

Аналітики підкреслили, що зловити президента і прем’єр-міністра України на брехні дуже складно, оскільки вони практично не роблять емоційних заяв і звертають увагу громадян лише на досягнення влади.

З іншого боку, лідер партії “Рух нових сил” в 60% випадків говорить про негатив, а половина його цитат містять емоційне забарвлення.

Политики_вруны

Залишити відповідь