Дно: на NewsOne вигадали затримання Садового за педофілію

27 листопада на сайті телеканалу NewsOne зявилась новина, у заголовку якої стверджувалось про затримання у Польщі мера Львова Садового. У підводці до новини стверджувалось, що за розповсюдження дитячої порнографії «затримали поллітехнолога «Самопомочі» та її лідера Андрія Садового».

Деякий час новина провисіла на сайті і лише потім була змінена. Як виявилось, мера Садового не затримували, він знаходився в цей час у Львові, а політтехнолог, якого затримали у Польщі, не мав відношення ні до Садового, ні до Самопомочі.

Повідомлення про затримання політтехнолога «Самопомочі» синхронно з’явилась на кількох українських сайтах, але звідки NewsOne узяли інформацію про затримання Садового? Ймовірно, журналіст стрічки новин скопіював текст новини з сайту «Обозревателя» або ZIK і не дочитавши новину до кінця, поставив заголовок на основі першого абзацу.

 

Там йдеться про «затримання поллітехнолога «Самопомочі» та її лідера Андрія Садового», що може трактуватися двома способами: 1) як затримання політтехнолога, який працює на Садового та «Самопоміч»; 2) як затримання політтехнолога і Садового. Надалі з тексту новини було зрозуміло, що йдеться про перший спосіб трактування. Проте на NewsOne не стали вчитуватись в новину.

Цікаво, що NewsOne при цьому, копіюючи текст новини з ZIK або “Обозревателя”, посилається не на ці ресурси, а на польські ЗМІ. Хоча помітно, що тексти новин збігаються саме з текстами українських ЗМІ.

Як наслідок – тисячі людей, які хибно прочитали новину і могли повірити озвученій інформації.

Залишити відповідь