Словничок маніпулятора: Геноцид

Під час вшанування жертв Голодомому 25 литопада, Петро Порошенко закликав політиків перестати голослівно вживати слово «геноцид». По суті, він відтворив заклик місячної давності, який опублікував Інститут національної пам’яті.

В соціальних мережах заклики Президента та Інституту національної пам’яті пов’язували, передусім, з Юлією Тимошенко, яка через свою схильність говорити про геноциди вже була висміяна Майклом Щуром. Проте все іще гірше, ніж ми могли думати.

Вірусом неправильного вживання цього терміну заражена добра половина українських політиків. Це слово достойне того, щоб відкрити нашу рубрику «словничок маніпулятора».

Не секрет, Юлія Тимошенко любить це слово

Тут же Олег Ляшко

Не відстає Вадим Рабіновіч

За ним Олександр Вілкул

Тут же Надія Савченко

Ігор Мосічук

Тут же Ольга Богомолець

Навіть Янукович та Азаров не хочуть виділятися

А пам’ятаєте, з чого все починалось і хто перший говорив булшіт про геноцид українського народу? Наші політики перфектно переймають погане.

 

Нагадаємо, відповідно до українського та міжнародного права, геноцидом називається будь-яка з наступних дій, скоєних з наміром знищити, повністю або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку: (А) вбивство членів такої групи; (Б) заподіяння серйозних тілесних ушкоджень чи розумового розладу членам такої групи; (В) навмисне створення для групи таких умов життя, які розраховані на фізичне знищення її в цілому або в частині; (Г) заходи, розраховані на запобігання дітородіння в середовищі такої групи; (Д) насильницька передача дітей з однієї людської групи в іншу»

Маніпулятори використовують наявну негативну конотацію з цим словом щоб нагнітати гнів і переводити аналіз в емоційне русло. Неможливо позитивно чи навіть нейтрально ставитись до геноциду – це очевидно щось різко погане. Відповідно, вкладаючи конкретні дії свого політичного опонента в рамку слова «геноцид», маніпулятор провокує створення негативної асоціації з діями свого опонента та ним самим.

Залишити відповідь